Czyszczenie tapicerki skórzanej Warszawa
Jak wyczyścić tapicerkę skórzaną, pranie tapicerki skórzanej
Czyszczenie tapicerki skórzanej to proces, który pozwala na zachowanie pięknego wyglądu i trwałości mebli, czy elementów wykończenia wnętrza, a także foteli samochodowych. Skóra to delikatny materiał, dlatego warto stosować dedykowane środki czyszczące, aby nie zniszczyć materiału.
Opis krok po kroku, jak wykonać czyszczenie tapicerki skórzanej:
- Przygotowanie: Na początku usuń z tapicerki wszelkie luźne zabrudzenia, takie jak kurz, okruszki, sierść, czy liście. W tym etapie niezbędny jest odkurzacz, i końcówki szczelinowe, oraz z miękkim włosiem.
- Wybór zestawu środków: Tapicerka skórzana wymaga delikatnych środków czyszczących, dlatego wybieraj zawsze specjalistyczne preparaty dedykowane do czyszczenia tej powierzchni. Unikaj stosowania detergentów o mocnym pH zasadowym, które mogą działać drażliwie na tapicerce. Zaleca się nie stosowania APC, które z reguły ma odczyn zasadowy-alkaliczny.
- Próba na niewidocznym elemencie: Przed przystąpieniem do czyszczenia zaleca się wykonanie testu skuteczności preparatu oraz sprawdzenie czy skóra pozostanie w dobrym stanie. Zdarza się że skóra, miała już przeprowadzoną nie profesjonalną regeneracje i podczas czyszczenia nawet preparatami dedykowanymi jest szansa na ściągnięcie top coat ( wierzchniej warstwy zabezpieczającej tapicerkę skórzaną)
- Czyszczenie: Do czyszczenia głównie korzystamy z pianowniczki w której jest płyn do czyszczenia skóry, preparat w postaci piany nakładamy na szczoteczkę o miękkim włosiu i ruchami kolistymi myjemy zabrudzoną tapicerkę.
- Płukanie: Po czyszczeniu tapicerki skórzanej, przecieramy ją wilgotną ściereczką z mikrofibry, aby zneutralizować działanie środka czyszczącego, oraz wypłukać zabrudzenie.
- Nawilżanie i konserwacja: Po procesie czyszczenia i neutralizacji, należy każdorazowo zabezpieczyć skórę, najlepiej działają preparaty do tego przeznaczone. Mają na celu obniżyć pH do neutralnego, zmiękczyć skórę, oraz zabezpieczyć przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wszystko po to by skóra zachowała swoje właściwości jak najdłużej, i przez długie lata wyglądała jak nowa